Як вибрати килимок для йоги або фітнесу
Хороший килимок необхідний у багатьох фітнес-залах, але особливо він корисний для тих видів вправ, при яких більша частина вправ виконується на підлозі або на колінах. Наприклад, це практики йоги, пілатесу, стретчингу, шпагату, скручування. Заняття на ньому набагато приємніше та комфортніше для суглобів, ніж на твердій підлозі. Якщо ви займаєтеся в холодному приміщенні, спортивний килимок допоможе вам зігрітися та не застудитися. Крім того, під час тренувань зі стрибків він амортизує та знижує навантаження на суглоби.
Килимок для йоги та фітнесу: як вибрати?
Килимок знадобиться вам для різних видів тренувань, але особливо для занять йогою та пілатесом. З ним ви зможете:
- уникати зісковзування рук та ніг при статичних вправах;
- зменшити навантаження на коліна та лікті під час вправ на нахилі;
- знизити навантаження на хребет під час вправ на спину;
- пом'якшити удар ніг об підлогу при стрибках;
- загалом підвищити комфорт тренувань.
Як бачите, мат для йоги та фітнесу необхідний для багатьох вправ: планки, підйомів на всі чотири ноги, присідань та більшості асан йоги. Він також поглинає удари об тверду поверхню та знижує навантаження на суглоби при стрибках та інших кардіонавантаженнях.
Якщо ви йдете на групові заняття до тренажерного залу, рекомендуємо взяти з собою килимок. Не лише з погляду комфорту, а й з погляду особистої гігієни, оскільки навіть спокійні асани йоги викликають потовиділення.
Однак вибір якісного фітнес-обладнання – не завжди просте завдання. Для забезпечення комфорту та ефективності занять килимок для йоги та фітнесу повинен відповідати таким вимогам:
- обидві поверхні каремату повинні бути неслизькими, щоб забезпечити зчеплення з тілом та підлогою;
- матеріал має бути еластичним, щоб не розтягуватись під час занять;
- матеріал має бути міцним, щоб не рватися і не розсипатися під час занять спортом;
- мат повинен бути з м'якого і приємного матеріалу, щоб можна було без болю спертися на лікті та коліна.
- килимок має бути досить щільним, щоб ви не відчували тверду поверхню, лежачи на спині;
- матеріал не повинен мати різких запахів та виділяти токсичні речовини.
Звичайно, не кожен килимок для фітнесу відповідає всім представленим критеріям, все залежить від якості виготовлення матеріалу.
Довжина, ширина та товщина
Розмір килимка для йоги та фітнесу зазвичай стандартний: довжина 170-180 см, ширина 60 см. Іноді можна зустріти більш довгі та широкі моделі. З одного боку, чим більша поверхня килимка, тим зручніше займатися. Але він стає менш компактним і легким. Однак якщо ваш зріст перевищує 180 см, рекомендуємо придбати модель до 200 см (вони зустрічаються, хоча і рідше). А ось товщина килимка може бути зовсім різною.
Як правильно вибрати товщину килимка?
Для практики йоги оптимальна товщина килимка – 4-6 мм. У цьому випадку він буде досить м'яким і теплим, але водночас стійким, щоб можна було виконувати асани, що балансують. Професійні ультратонкі мати для йоги товщиною 1,5-3 мм більше підходять досвідченим любителям йоги.
Для занять фітнесом (під фітнесом у цій статті ми маємо на увазі різні види аеробних та силових тренувань, а також пілатесу та калланетики) краще вибирати килимок товстіший: мінімум 6 мм, а краще 10 мм. Така товщина буде найкомфортнішою як для стрибкових вправ, так і для вправ з опорою на кінцівки або спину. Але у випадку з йогою килимок товщиною 10-15 мм буде не дуже зручний через зниження стійкості положення.
Зверніть увагу на покриття мату. Деякі відрізняються спереду і з боку статі. Є моделі із рельєфним малюнком; вони виступають, що робить «хватку» кращою. Іноді покриття доповнюють антибактеріальним просоченням.
Щоб зробити гарну фігуру, особливо стегна та сідниці, рекомендуємо придбати корисний інвентар, наприклад, фітнес гумки чи еспандери .