Обираємо гамак для дому та дачі
Літній період з його теплом і дозвільної розслабленої атмосферою розташовують до гедонических споглядального відпочинку. Хочеться максимально розслабитися, прийнявши зручну позу і поринути у приємні думки, спостерігаючи за світом навколо. Уява малює ідилічну картину: літній вечір на дачі, дзюрчить річка, в заростях саду перегукуються птахи, ви розмірно погойдується в гамаку з книжкою ... Звучить чарівно, якби не одне «але»: на вашій дачі досі немає гамака! І це потрібно терміново виправляти і розбиратися, який гамак потрібен конкретно вам, як і за якими параметрами його слід вибирати, і де купити гамак в Україні не за всі гроші світу.
Винахід стародавніх індіанців припало до душі спочатку морякам, який відкрив Америку, а пізніше і усій Європі. Зараз ми і уявити собі не можемо, що наші предки навіть не чули про таке зручному пристосуванні для сну і відпочинку. Конструкція гамака гранично проста: прямокутний шматок полотна, прикріплений двома кінцями до двох гілках дерева або до опор. Сучасна промисловість пропонує неймовірне безліч видів і варіацій гамаків для різних цілей, різної вартості і стилістики. Ми з вами розглянемо найбільш затребувані у споживачів варіанти.
Гамаки підвісні (бразильський гамак)
Дуже поширена безкаркасні модель гамака, яку легко помістити в рюкзаку або в багажнику автомобіля і взяти з собою на природу. Автентичні бразильські гамаки виготовляються на ткацьких верстатах з біо-бавовни або волокон бразильського горіха, прикрашені бахромою і стануть не тільки острівцем релаксу в вашому домі, а й його прикрасою. Шнури, за які полотно гамака кріпиться до опор, є його продовженням - це один з основних ознак якості та надійності вироби. Бразильський гамак в залежності від ширини полотна буває одномісним і сімейним (на 2-3 чоловік). Щоб виріб прослужило довго, його небажано залишати надовго під палючим сонцем або дощем.
Гамаки з дерев'яними перекладинами
Виріб являє собою полотно, натягнуте між двох міцних поперечних планок, які не дозволяють гамака згорнутися в кокон. Завдяки тому, що полотно гамака натягнуто, на ньому звичніше і комфортнішим лежати. Така конструкція гамака хоча і робить його більш громіздким і менш зручним для транспортування, але натомість збільшує термін його експлуатації, оскільки полотно менше витягується і деформується.
Важлива деталь при виборі гамака з перекладинами: вони повинні збігатися по ширині з полотном вироби!
Крісло-гамак
Такий варіант не дозволить вам розтягнутися на весь зріст, але зате він менш габаритний, що робить його дуже популярним для використання в умовах квартири. В такому кріслі-гамаку зручно сидіти, так як він підвішений таким чином, що формує спинку, затишно огортаючи сидить. Таке крісло буде зручно в будинку з маленькими дітьми: мама легко і швидко зможе заколисати немовля, а пізніше підріс малюк може веселитися в ньому сам, використовуючи гамак-крісло як гойдалки.
Гамаки з каркасом
Стрімко набирає популярність модель гамака, основною перевагою якої є можливість встановити такий гамак в будь-якому зручному місці, не прив'язуючись до дерев або опор, яких може і не бути на дачній ділянці. Полотно гамака кріпиться до каркасу, який може бути як збірної, так і стаціонарної конструкції. Збірна конструкція гамака легша, її можна встановити де завгодно, а стаціонарна більш стійка і здатна витримати більшу вагу. Каркас найчастіше виготовляється з нержавіючої сталі або алюмінію - такі конструкції невибагливі до кліматичних змін і мають довгий термін експлуатації. Зустрічаються також дерев'яні конструкції каркасів.
Істотним плюсом каркасних гамаків є можливість установки додаткових опцій: навісу, столика, москітної сітки та інших корисних пристосувань для комфортного відпочинку.
При виборі гамака будь-якого виду слід звернути пильну увагу на полотно - від цього буде залежати термін і умови експлуатації, допустима кількість осіб, які можуть одночасно розміститися в гамаку. Полотна гамаків виготовляють з:
-
сітка зі штучної або бавовняної нитки. Недорогий і легкий варіант. До недоліків можна віднести: малу вантажопідйомність - до 100 кг; дискомфорт від сітчастого полотна і необхідність використовувати матрац або іншу щільну підкладку.
- бавовна і льон: екологічний і дихаючий матеріал, що володіє високим показником міцності - до 160 кг. Матеріал чутливий до погодних умов: вигорає на сонці і вимагає ретельного просушування після дощу, інакше схильний до гниття і появі цвілі.
- брезент і парусина: вважаються ідеальними матеріалами для підвісних гамаків, які експлуатуються на вулиці. Невибагливі і високостійкі до зносу, дуже міцні і здатні витримувати вагу до 200кг. До недоліків можна віднести жорстку структуру полотна, що вимагає використання додаткового покриття (плед, матрац, підкладка).
- штучні матеріали: нейлон, поліестер і ін. Вони легкі, міцні, невибагливі в догляді, недорогі. До недоліків можна віднести погану повітропроникність, що може викликати дискомфорт у літній період.
- дерево, ротанг і бразильський горіх: найдорожчі варіанти матеріалів для полотна. Полотно виходить міцним (до 130 кг), еластичним, зносостійким, і мало сприйнятливим до погодних умов.
Де купити підвісний гамак в Україні?
Якщо ви вирішили урізноманітнити свій відпочинок і прикрасити будинок гамаком, пропонуємо вам ознайомитися з асортиментом нашого інтернет-магазину. Тут ви знайдете всі види гамаків підвісних і каркасних, виконаних з різноманітних матеріалів на будь-який смак і бюджет. Наші консультанти допоможуть підібрати необхідний варіант товару відповідно до вашим запитом. Ми здійснюємо доставку в усі регіони України будь-яким зручним вам перевізником. Ми допоможемо вам організувати комфортний дозвілля швидко, якісно і недорого.