Кошик

Як вибрати фітнес гумки?

Як вибрати фітнес гумки?

Існує широкий вибір спортивного інвентарю, щоб кожен міг знайти відповідний снаряд, враховуючи свої цілі та фізичні можливості. Одним із найбільш зручних та універсальних інструментів є яскраві еластичні фітнес-гумки. Сьогодні ми розглянемо, навіщо вони призначені, які можливості пропонують і які вправи допоможуть досягти підтягнутого і привабливого тіла.

Фітнес-гумки являють собою смуги із міцного еластичного матеріалу. Коли їх розтягують, вони утворюють опір, який надає м'язам потрібне навантаження. Тренування з використанням цих гумок підходять як для новачків, так і професійних спортсменів. Вони дозволяють використовувати різні м'язові групи.

Гумки для фітнесу та тренувань нададуть вам безліч переваг: зниження ваги, покращення сили м'язів, підвищення тонусу та еластичності шкіри, видалення целюліту, можливість відновлення суглобів та м'язів після травм, а також зміцнення суглобів та зв'язок.

Фітнес-стрічки завжди були популярними, проте останнім часом спостерігається зростання попиту на ці невеликі та ефективні тренажери. Як їх вибрати, на що звернути увагу та що придбати – одну стрічку чи набір?

Підбираємо за призначенням

Еластичні стрічки для фітнесу . Уявляють собою плоскі гнучкі смужки шириною близько 5-6 см і довжиною 120-250 см. Багатофункціональний варіант. Заняття зі стрічкою дозволяють збільшити енерговитрати під час тренування на 200-300 ккал – значний плюс при схудненні. Відмінний помічник для покращення гнучкості та відновлення після різних травм.

Петлі . Поділяються на дві групи:

- Міні-петлі для фітнесу - замкнута гнучка смужка від 45 до 60 см, шириною 5-10 см. Рекомендується купувати в комплекті по 3-5 штук, що відрізняються рівнем жорсткості. В основному використовується для тренування ніг та сідниць, а також для тренування рук.

- Довгі гумові петлі - шириною від 2 до 10 см, довжиною по колу від 150 до 200 см. Можна придбати окремо або в комплекті 2-7 штук. Часто використовується як гумка для підтягування на турніку, а також для силових тренувань всього тіла.

Як вибрати опір фітнес гумки: короткий гайд

Фітнес гумка, як правило, має певний рівень опору, який визначає навантаження, яке можна використовувати при тренуваннях. Для легкості сприйняття, залежно від рівня опору, еспандери відрізняються кольором: що темніша гумка, то важче з нею працювати.

Тому, коли ви вибираєте гумку для фітнесу, зверніть увагу на її колір:

1. Жовта: легкий рівень опору, підходить для розминки, реабілітації та роботи з руками та плечима;

2. Червона: посилений рівень опору, підходить для розігріву та зміцнення не найскладніших вправ;

3. Зелена: обтяжений рівень опору, що оптимально підходить для роботи з сідничною та стегновою зоною;

4. Синя: дуже важка модель, ідеальна для сучасних рівнів тренувань.

5. Існують моделі з чорним кольором, які ідеально підходять для досвідчених спортсменів та важкоатлетів.

Також варто відзначити, що ця класифікація застосовна лише до еспандерів із латексу. Тканинні гумки для фітнесу мають свої особливості та параметри навантаження, які визначаються для кожної моделі окремо.

На додаток до кольорового та літерного позначення, еспандери також мають рівень опору, виражений у кілограмах. Не забувайте, що вибір рівня опору має ґрунтуватися на вашому досвіді у спорті: чим нижчий рівень опору, тим менше навантаження.

Тканинні або латексні гумки для фітнесу: що краще вибрати

Існує два основні типи гнучких гумок для фітнесу: тканинні та латексні. Вони мають деякі відмінності, коли справа доходить до виконання вправ, і ці відмінності вплинуть на ваш вибір при покупці.

Латексні гумки


Латексні гумки для фітнесу є гнучкою стрічкою з латексу або гуми. Вони часто йдуть в упаковці по 3 або більше штук і доступні в різних рівнях опору, від дуже легких до важких. Вони також мають різну довжину: короткі гумки переважно використовуються для вправ на нижню частину тіла, а довгі гумові петлі - для вправ на верхню частину тіла.

Переваги:

- Різні рівні опору – ідеальні для всіх рівнів фізичної підготовки.

- Дуже універсальні – можуть використовуватись для тренування як нижньої, так і верхньої частини тіла.

– Недорогі – хоча ціни залежать від бренду, більшість латексних гумок коштують від 200 грн за набір.

- Легко чистяться – їх можна легко промити чи протерти.

- Не завжди зручно – латекс має властивість прилипати до шкіри, тому використання таких гумок може викликати дискомфорт при використанні разом із шортами.

- Скручуються - такі гумки мають властивість скручуватися, що може бути дуже дратівливим, коли ви намагаєтеся зосередитися на вправі.

- Легко рвуться - латекс і гума не є міцним матеріалом, і вони можуть швидко розриватися, якщо часто використовувати їх для вправ зі значним опором або розтягування.

Тканини


Тканинні резинки для фітнесу - це гнучкі стрічки, виготовлені з тканини, а не з латексу або гуми. Зазвичай вони продаються окремо і доступні у трьох рівнях опору – легкому, середньому та тяжкому. Тканинні гумки зазвичай використовуються тільки для прокачування сідниць та тренування нижньої частини тіла, але бувають і довші, що дозволяє використовувати їх для тренування верхньої частини тіла.

Переваги:

- Різні рівні опору – ідеально підходять для всіх рівнів фізичної підготовки.

- Зручна тканина – тканинні гумки зазвичай мають нековзне покриття, тому стрічка залишається на місці під час виконання вправ.

– Вони міцні – матеріал робить такі гумки менш гнучкими, що дозволяє їм створювати великий опір при виконанні вправ для ніг. Вони ідеально підходять для досвідчених спортсменів.

- Недорогі - вони трохи дорожчі за латексні гумки, але різниця в ціні не істотна.

Недоліки:

- Не універсальні – міцність та відсутність розтягування роблять тканинні гумки неідеальними для тренувань верхньої частини тіла. Вони переважно використовуються для тренування нижньої частини тіла, хоча бувають і довші тканинні гумки, але вони не такі поширені.

- Вимагають більш тривалого процесу очищення – гумові гумки необхідно прати у пральній машині та сушити на повітрі. Це трохи трудомісткий процес, але вони дійсно добре очищаються після інтенсивного тренування з великим потовиділенням.

Чому варто купити гумку для фітнесу: огляд переваг

Якщо вам давно хотілося придбати гумку для тренувань, але з якоїсь причини ви ще не зробили цього, познайомтеся з її особливостями та перевагами, які допоможуть вам вирішити, чи справді вона вам потрібна і для чого її можна використовувати.

Серед позитивних сторін гумок можна виділити таке:

  • Компактність : мінімальні розміри роблять їх зручними для перенесення та можливості тренуватися поза домом.
  • Універсальність : вони підходять для використання як чоловіками, так і жінками, а також можуть бути корисними у будь-якому віці, починаючи з дітей та закінчуючи людьми похилого віку.
  • Доступність : ціни на гумки суттєво нижчі, ніж на гирі, гантелі та стаціонарні тренажери.
  • Ефективність : вони значно покращують зовнішній вигляд сідниць, стегон, рук, ніг, живота та спини вже після перших занять.
  • Різноманітність : дозволяють виконати величезну кількість вправ.

Крім того, пружні стрічки можна використати навіть без відповідної спортивної підготовки. Вони легко вбудовуються в комплекс вправ, не завдають шкоди та підходять навіть тим, хто ніколи раніше не займався навіть домашнім фітнесом.

Набір фітнес гумок: корисний чи ні

В даний час можна придбати як окрему петлю з низьким або високим навантаженням, так і набір фітнес гумок , що включає різні еспандери з різним опором.

Набір гумок для фітнесу складається з різнорівневих стрічок - від мінімального до максимального рівня опору. Це значно зручніше для початківців, які планують проводити тривалі тренування та комфортно змінювати рівень навантаження.

Крім того, комплект гумок дозволяє оптимально і незалежно змінювати навантаження на певні групи м'язів, зменшуючи її за допомогою легких стрічок та підвищуючи там, де необхідно, за допомогою сильних стрічок.

Купуючи набір фітнес гумок, ви постійно підтримуєте м'язи в хорошій формі, не даючи їм звикнути до певного навантаження, і таким чином постійно розвиваєте свої здібності.

Популярні категорії

Статті

Нові статті у блозі

Як користуватись перкусійним масажером?
Перкусійні масажери – це ефективні інструменти для релаксації та відновлення після фізичних навантажень. Вони можуть бут...
Вправи на степ платформі – види, користь, протипоказання
Степ платформа - ідеальне рішення для любителів динамічної та різноманітної гімнастики. Вони дозволяють виконувати близь...
Що вибрати бігову доріжку чи орбітрек?
Найпопулярнішими домашніми тренажерами є орбітрек та біговий тренажер. Обидва апарати дозволять вам скинути зайву вагу, ...
Як правильно займатись на гребному тренажері?
Ви знаєте, як займатися на гребному тренажері? Гребний ергометр дозволяє виконувати аеробні вправи переважно для верхніх...
Гребний тренажер: Користь і переваги
Гребний тренажер – що це? Гребний тренажер – це один із популярних кардіотренажерів. Його робота дуже схожа на веслуванн...
Які м'язи працюють на гребному тренажері?
Гребний тренажер – це тренажер, що дозволяє за короткий час досягти постаті своєї мрії. Під час занять задіюється безліч...
Що краще – бігова доріжка чи велотренажер?
Ви вирішуєте обладнати домашній спортзал? Фізична активність – завжди гарне рішення, але що краще – велотренажер чи біго...
Як вибрати фітнес гумки?
Існує широкий вибір спортивного інвентарю, щоб кожен міг знайти відповідний снаряд, враховуючи свої цілі та фізичні можл...
icon_viber icon_teleg icon_callback